Oryginalny baranek z patyczków do uszu, plasteliny, waty

W wirze świątecznych obowiązków i przygotowań zazwyczaj nie mamy zbyt wiele czasu na aranżowanie wyszukanych dekoracji wielkanocnych. Na szczęście istnieją proste sposoby na stworzenie równie pięknych i efektownych ozdób, które wyczarujemy całkiem samodzielnie. Może to być na przykład koszyczek z papierowej wikliny bądź ciekawy stroik z kolorowymi pisankami.

Obok pisanek jednym z ważniejszych symboli świąt wielkanocnych jest także baranek. Baranek jest znakiem niewinności, prostoty, posłuszeństwa oraz czystości. Wielkanocny baranek to też nieodłączny element koszyczka ze święconką. Baranek najczęściej jest przedstawiany w pozycji stojącej, ale możemy też zetknąć się z barankiem spoczywającym.

Oryginalnego baranka wielkanocnego można przygotować z wielu różnych ogólnodostępnych i tanich materiałów. Ciekawym pomysłem może być własnoręczne wykonanie baranka z patyczków do uszu, zwłaszcza, że takie akcesoria na ogół znajdują się w każdym domu. Do przygotowania takiej ozdoby będziemy potrzebować klej, nożyczki, papier, czarny flamaster oraz wspomniane patyczki do uszu.

Pierwszym krokiem do wykonania baranka z patyczków do uszu jest wycięcie z papieru głowy oraz tułowia. Gdy szablon będzie gotowy, wówczas możemy zabrać się za poucinanie bawełnianych główek od patyczków – jeśli czynność tą będą wykonywać dzieci, zachowajmy szczególną ostrożność. Patyczki następnie naklejamy na papierze, z którego wcześniej wycięliśmy tułów oraz głowę baranka.

Gdy baranek będzie gotowy, wówczas należy jeszcze zadbać o wykonanie pozostałych elementów – czarnym flamastrem możemy dorysować barankowi oczy i nos. Z patyczków doklejamy uszy oraz nogi. Barankowi z patyczków do uszu na koniec można na szyi powiesić dzwoneczek lub doczepić czerwoną kokardkę.

Ciekawą i prostą w przygotowaniu ozdobą wielkanocną może być też baranek z waty lub plasteliny. Takie materiały również znajdują się praktycznie w każdym domu, więc nie powinniśmy mieć większych problemów z ich znalezieniem. Pomysł stworzenia baranka wielkanocnego z plasteliny czy waty można podsunąć nawet tym młodszym dzieciom – maluchy na pewno będą zachwycone, gdy samodzielnie wykonają taką ozdobę.

Wielkanocny baranek z patyczków do uszu, plasteliny czy waty może stanowić piękną i oryginalną ozdobę koszyczka ze święconką, ale oczywiście nie tylko. Taka dekoracja może pojawić się także na świątecznym stole. Śnieżnobiały baranek szczególnie ładnie będzie prezentował się w otoczeniu kolorowych pisanek oraz zielonych gałązek bukszpanu.